Leonardkruispunt

In maart 2023 is de Vlaamse Regering gestart met ingrijpende werken aan de Leonardkruispunt, wat een aanzienlijke toename van het doorgaand verkeer in de wijken van Watermaal-Bosvoorde veroorzaken. De Gemeente betreurt ten zeerste dat dit werd georganiseerd zonder enige vorm van overleg, wat de impact had kunnen verminderen.

Onder het Leonardkruispunt bevinden zich twee tunnels: één van 360 meter, die de doorgang van de Brusselse Ring (R0) verzekert, en een andere van 80 meter, bestemd voor het verkeer van de E411.

Update: 17/11/25

Sinds januari 2025 bestaat het werk aan de E411-tunnel uit het herstellen en het versterken van de betonstructuur, het aanbrengen van een nieuw toplaag op het wegdek en het passen van de tunnel aan de nieuwste veiligheidsnormen.

Goed nieuws:  vanaf 22 november overdag weer door de tunnel kan worden gereden met twee rijstroken richting Brussel en drie rijstroken richting Namen. De maximumsnelheid zal 50 km/u bedragen.

Afwerkingen

  • In december 2025 wordt de tunnel van de E411 ‘s nachts nog gesloten.
  • In de loop van 2026 wordt de tunnel van de R0 nog verschillende nachten afgesloten.

Meer info

Het Agentschap Wegen en Verkeer dat verantwoordelijk is voor de renovatie van de Leonardtunnel geeft regelmatig informatie over de verstoringen en de voortgang op de site.

Wil je op de hoogte blijven? Schrijf je in voor de nieuwsbrief.

Overlegdocumenten